Ліцей

artliceum-admin

Здание Харьковского Академического Художественного ЛицеяХарківський художній ліцей був заснований в 1992 році Харківським художньо-промисловим інститутом (зараз Харківська академія дизайну і мистецтв) за участю професорів, доцентів академії, видатних діячів культури і мистецтв, провідних дизайнерів. Створення ліцею було схвалено вченою радою академії, і він став одним з перших загальноосвітніх навчальних закладів нового типу на Харківщині. Вже 1 вересня 1992 року ліцей відчинив двері для своїх перших учнів. В 2012 році ліцей був переіменований у Харківський академічний художній ліцей

За більш ніж тридцять років існування в ліцеї створена система допрофільного і профільного навчання дітей старшого шкільного віку, обдарованих в художньо-естетичній галузі. Розроблені, апробовані та затверджені міністерством освіти і науки України авторські програми з профільних дисциплін. Розроблені та надруковані методичні посібники до профільних курсів, за якими працюють учні. Створений методичний фонд ліцею, музей кращіх робіт учнів. В ліцеї існує постійно діюча виставка робіт ліцеїстів. За роки навчання учні ліцею під час зимової та літньої практики відвідують кращі музеї Європи та України для знайомства з кращими зразками вітчизняного та світового мистецтва. Учні ліцею бкруть участь у виставках, творчих заходах та посідають найкращі місця, стають лауреатами та дипломантами різноманітних художніх конкурсів. Всі випучкники ліцею продовжують навчання в кращих вишах України та країн Європи. Серед випускників ліцею — видатні діячи мистецтва, члени Національної спілки художників України та Національної спідки дизайнерів України.

В ліцеї створена доброзичлива та сприятлива атмосфера для навчання дітей, в якій кожна дитина почуває себе комфортно.

Ліцей став базовим профільним середнім навчальним закладом, де здійснюється підготовка абітурієнтів не тільки для Академії дизайну та мистецтв, а і для інших вишів образотворчого, архітектурного, дизайнерського, декоративно-прикладного, мистецькознавського напрямів.

Харківський академічний художній ліцей

(ліцензія АА № 214792 видана згідно з наказом Департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації від 12.02.2016 № 50) здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, чинного законодавства, у тому числі Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положення про середній загальноосвітній навчальний заклад, Концепції діяльності та Статуту Харківського академічного художнього ліцею на засадах демократії, гуманізму з урахуванням індивідуальних особливостей дитини, національних традицій та місцевих соціально-економічних умов.

Основною метою діяльності ліцею є виявлення обдарованих дітей старшого шкільного віку (10-й та 11-й класи) в галузі образотворчого мистецтва, а також сприяння реалізації їх творчих здібностей з метою подальшого успішного навчання в Харківській державній академії дизайну та мистецтв, а також в інших профільних навчальних закладах України.

Профіль навчання — художньо-естетичний.

Ліцензійний обсяг — 50 учнів.

Мова навчання — українська.

В інваріантній частині навчального плану передбачено поглиблене вивчення предмету «Мистецтво».
Варіативна частина навчального плану передбачає вивчення профільних предметів

• «Академічний рисунок»,
  • «Академічний живопис»,
  • .проведення індивідуальних та групових занять і консультацій з профільних предметів.

Профільне навчання в ліцеї здійснюється за дворічною програмою — 10-й та 11-й класи.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою.

По закінченні ліцею випускники отримують Свідоцтво про повну загальну середню освіту, до переліку предметів якого включені предмети профільного циклу. Бали з предметів профільного циклу враховуються при обчисленні середнього балу свідоцтва.

Харківський академічний художній ліцей (ХАХЛ) запрошує на навчання до 10 та 11 класів на 2024/2025 навчальний рік.

Вступ та навчання відбуваються дистанційно з будь-якої точки України та світу.

Отримання Свідоцтва про повну загальну середню освіту.

Якісна підготовка з базових шкільних предметів для складання НМТ або ЗНО.

Якісна підготовка до вступу на художні спеціальності до вищих навчальних закладів.

До навчального плану входять предмети: академічний рисунок, академічний живопис, дизайн (композиція).

Підготовка до вступних творчіх конкурсів.

Складання портфоліо.

Не втрачайте можливість комфортного здобуття повної загальної середньої освіти з одночасною якісною підготовкою до вступу у художні та мистецькі заклади освіти України та світу в межах одного ліцею — ХАХЛ.

ЗВЕРТАЙТЕСЬ З УСІХ ПИТАНЬ ВСТУПУ ТА НАВЧАННЯ ДО АДМІНІСТРАЦІЇ ХАХЛ.

Телефонуйте або пишіть за номером
    050 262 2625 (Viber, WhatsApp, Telegram).

Залишайте заявки на Е-mail: artliceum@ukr.net

Подивіться інформаційний ролік щодо програми художньої підготовки:

Відвідайте телеграм канал ліцею щодо додаткової інформації: