Ліцей

artliceum-admin

Здание Харьковского Академического Художественного ЛицеяХарківський художній ліцей був заснований в 1992 році Харківським художньо-промисловим інститутом (зараз Харківська академія дизайну і мистецтв). Він став одним з перших загальноосвітніх навчальних закладів нового типу на Харківщині. Вже 1 вересня 1992 року ліцей відчинив двері для своїх перших учнів. В 2012 році ліцей був переіменований у Харківський академічний художній ліцей

За більш ніж тридцять років існування в ліцеї створена система допрофільного і профільного навчання дітей старшого шкільного віку, обдарованих в художньо-естетичній галузі. Розроблені, апробовані та затверджені міністерством освіти і науки України авторські програми з профільних дисциплін. Розроблені та надруковані методичні посібники до профільних курсів, за якими працюють учні. Створений методичний фонд ліцею, музей кращіх робіт учнів. В ліцеї існує постійно діюча виставка робіт ліцеїстів. За роки навчання учні ліцею під час зимової та літньої практики відвідують кращі музеї Європи та України для знайомства з кращими зразками вітчизняного та світового мистецтва. Учні ліцею бкруть участь у виставках, творчих заходах та посідають найкращі місця, стають лауреатами та дипломантами різноманітних художніх конкурсів. Всі випучкники ліцею продовжують навчання в кращих вишах України та країн Європи. Серед випускників ліцею — видатні діячи мистецтва, члени Національної спілки художників України та Національної спідки дизайнерів України.

В ліцеї створена доброзичлива та сприятлива атмосфера для навчання дітей, в якій кожна дитина почуває себе комфортно.

Ліцей став базовим профільним середнім навчальним закладом, де здійснюється підготовка абітурієнтів не тільки для Академії дизайну та мистецтв, а і для інших вишів образотворчого, архітектурного, дизайнерського, декоративно-прикладного, мистецькознавського напрямів.

Харківський академічний художній ліцей

(ліцензія АА № 214792 видана згідно з наказом Департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації від 12.02.2016 № 50) здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, чинного законодавства, у тому числі Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положення про середній загальноосвітній навчальний заклад, Концепції діяльності та Статуту Харківського академічного художнього ліцею на засадах демократії, гуманізму з урахуванням індивідуальних особливостей дитини, національних традицій та місцевих соціально-економічних умов.

Основною метою діяльності ліцею є виявлення обдарованих дітей старшого шкільного віку (10-й та 11-й класи) в галузі образотворчого мистецтва, а також сприяння реалізації їх творчих здібностей з метою подальшого успішного навчання в Харківській державній академії дизайну та мистецтв, а також в інших профільних навчальних закладах України.

Профіль навчання — художньо-естетичний.

Ліцензійний обсяг — 50 учнів.

Мова навчання — українська.

В інваріантній частині навчального плану передбачено поглиблене вивчення предмету «Мистецтво».
Варіативна частина навчального плану передбачає вивчення профільних предметів

 • «Академічний рисунок»,
 • «Академічний живопис»,
 • .проведення індивідуальних та групових занять і консультацій з профільних предметів.

  Профільне навчання в ліцеї здійснюється за дворічною програмою — 10-й та 11-й класи.

  Навчальні заняття організовуються за семестровою системою.

  По закінченні ліцею випускники отримують Свідоцтво про повну загальну середню освіту, до переліку предметів якого включені предмети профільного циклу. Бали з предметів профільного циклу враховуються при обчисленні середнього балу свідоцтва.

  Харківський академічний художній ліцей (ХАХЛ) запрошує на навчання до 10 та 11 класів на 2024/2025 навчальний рік.

  Вступ та навчання відбуваються дистанційно з будь-якої точки України та світу.

  Отримання Свідоцтва про повну загальну середню освіту.

  Якісна підготовка з базових шкільних предметів для складання НМТ або ЗНО.

  Якісна підготовка до вступу на художні спеціальності до вищих навчальних закладів.

  Підготовка до вступних творчіх конкурсів.

  Складання портфоліо.

  Не втрачайте можливість комфортного здобуття повної загальної середньої освіти з одночасною якісною підготовкою до вступу у художні та мистецькі заклади освіти України та світу в межах одного ліцею — ХАХЛ.

  ЗВЕРТАЙТЕСЬ З УСІХ ПИТАНЬ ВСТУПУ ТА НАВЧАННЯ ДО АДМІНІСТРАЦІЇ ХАХЛ.

  Телефонуйте або пишіть за номером
  050 262 2625 (Viber, WhatsApp, Telegram).

  Залишайте заявки на Е-mail: artliceum@ukr.net

  Подивіться інформаційний ролік щодо програми художньої підготовки:
  https://youtu.be/Ifm8JbQoqEU

  Відвідайте телеграм канал ліцею щодо додаткової інформації:
  http://art-lyceum.kh.ua/