О лицее

artliceum-admin

Харківський академічний художній ліцей

(ліцензія АА № 214749 видана згідно з наказом Головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації № 416 від 30.08.2012 р.) здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, чинного законодавства, у тому числі Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положення про середній загальноосвітній навчальний заклад, Концепції діяльності та Статуту Харківського академічного художнього ліцею на засадах демократії, гуманізму з урахуванням індивідуальних особливостей дитини, національних традицій та місцевих соціально-економічних умов.

Основною метою діяльності ліцею є виявлення обдарованих дітей старшого шкільного віку (10-й та 11-й класи) в галузі образотворчого мистецтва, а також сприяння реалізації їх творчих здібностей з метою подальшого успішного навчання в Харківській державній академії дизайну та мистецтв, а також в інших профільних навчальних закладах України.

Профіль навчання — художньо-естетичний.

В інваріантній частині навчального плану передбачено поглиблене вивчення предметів

• «Художня культура«,
  • «Естетика».
    Варіативна частина навчального плану передбачає вивчення профільних предметів
  • «Історія образотворчого мистецтва»,
  • «Академічний рисунок»,
  • «Академічний живопис»,
  • «Композиція» ,
  • .проведення індивідуальних та групових занять і консультацій з профільних предметів.

Прийом учнів до 10-го класу Харківського академічного художнього ліцею, проводиться відповідно з «Правилами конкурсного приймання до Харківського академічного художнього ліцею» на конкурсній основі і передбачає складання екзамену з рисунку (виконання художньої роботи).

Профільне навчання в ліцеї здійснюється за дворічною програмою — 10-й та 11-й класи.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

1 семестр — з 01 вересня по 26 грудня (17 тижнів),
    2 семестр — з 01 лютого по 28 травня (17 тижнів та 2 тижня навчальна практика в 10 класах).

Протягом навчального року для учнів проводяться зимові канікули — з 27 грудня по 31 січня.

По закінченні ліцею випускники отримують Атестат про повну загальну середню освіту, до переліку предметів якого включені предмети профільного циклу. Бали з предметів профільного циклу враховуються при обчисленні середнього балу атестату.

В ліцеї працює виставковий зал, в якому організовуються індивідуальні та колективні виставки творчих робіт учнів. Також ліцей проводить виставки творчих робіт ліцеїстів разом із студентами ХДАДМ в музеї академії, ліцеїсти беруть участь у міських виставках дитячої творчості, які проводяться музеями та художніми галереями Харкова та області.